How to Apply kalia yojana online 2020 in Odia? Mysmartodisha

Apply kalia yojana online 2020 in Odia: ଏହି ଯୋଜନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୃଷକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ କାଲିଆ ଯୋଜନା ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ଅଗଷ୍ଟ 2019 ରେ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ନୂତନ କାଲିଆ ଯୋଜନା କିସାନ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତୀକରଣ ଫର୍ମ ଅନୁଯାୟୀ 2019-20 ବର୍ଷ ପାଇଁ ଅଧିକ ହିତାଧିକାରୀ ଯୋଗ କରାଯିବ। ଓଡ଼ିଶା କାଳିଆ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏହି ଯୋଜନାରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ସବୁଜ ଏବଂ ନାଲି ରଙ୍ଗର ଆବେଦନ ଫର୍ମ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଓଡିଶା ସରକାର କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କାଳିଆ ଯୋଜନା ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଫର୍ମ 2020 କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି |

Read Kalia Yojana in English: Apply kalia yojana online 2020

Odisha Kalia Yojana Application Form 2020 ( ଓଡ଼ିଶା କାଲିଆ ଯୋଜନା ଆବେଦନ ଫର୍ମ 2020)

କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅର୍ଥ ବିନିଯୋଗ ଏବଂ କୃଷକମାନଙ୍କର ନିରାପତ୍ତା ରାଜ୍ୟରେ ଦାରିଦ୍ର୍ଯ ଦୂରୀକରଣ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ଧାରାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାରେ ଗୁରୁତ୍ଵ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ। “କାଳିଆ ” (କୃଷକଙ୍କ ଜୀବିକା ଏବଂ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସହାୟତା ) ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଚାଷୀ ମାନଙ୍କ ହିତ ସାଧନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏକ ସାମୁହିକ ଏବଂ ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ସହାୟକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରି କୃଷି ଭିତ୍ତିକ ସମୃଦ୍ଧିର ଧାରାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି। “କାଳିଆ ” ଯୋଜନାର ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ଯ ହେଉଛି ରାଜ୍ୟର କୃଷକଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଚୟନର ସ୍ଵାଧୀନତା ପ୍ରଦାନ କରି ସେମାନଙ୍କ ସଶକ୍ତିକାରଣ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ସହିତ ରାଜ୍ୟର କୃଷିର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଓ ବିକାଶ କରିବା। ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ବିଭିନ୍ନ ଆର୍ଥିକ ସେବାର ସହଜ ଉପଲବ୍ଧିର ଉନ୍ନତିକରଣ ଦ୍ଵାରା କୃଷିର ଉତ୍ପାଦକତା ଓ କୃଷକଙ୍କର ବିଶେଷ କରି କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ନାମମାତ୍ର ଚାଷୀଙ୍କର ଆୟ ବୃଦ୍ଧିରେ ସହାୟକ ହେବ।

kalia yojana in odia, kalia yojana details in odia, kalia yojana rules in odia,  kalia portal apply online, kalia yojana online apply odisha, kalia yojana apply last date, kalia yojana apply online 2020, kalia yojana apply form, Mysmartodisha
Apply kalia yojana online 2020 in Odia

ବାସ୍ତବ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏହି ଦୁରଦୃଷ୍ଟି ସମ୍ପନ୍ନ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ୧୦,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ରାଶି ବିନିଯୋଗ କରାଯାଇ ରାଜ୍ୟର ଅସମର୍ଥ କୃଷି ପରିବାର, ଭୂମିହୀନ ଚାଷୀ ଏବଂ ନାମମାତ୍ର ଚାଷୀଙ୍କୁ ଋଣ ଯନ୍ତା ଏବଂ ଦାରିଦ୍ର୍ଯରୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ଏହି ଯୋଜନାର ଲକ୍ଷ୍ୟ। ‘କାଳିଆ ’ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୯୨ ପ୍ରତିଶତ ଚାଷୀ ଏବଂ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ଅଭାବଗ୍ରସ୍ତ ଭୂମିହୀନ ଚାଷୀ ମାନଙ୍କୁ ପରିସର ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ତା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀ ବ୍ଯାଙ୍କ ଜମାଖାତାକୁ ସିଧାସଳଖ ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରେରଣ କରାଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି।

ଚାଷକାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସହାୟତା

ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ନାମମାତ୍ର କୃଷକଙ୍କୁ ପ୍ରତି ରବି ଓ ଖରିଫ ଋତୁରେ ଚାଷକାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ବିହନ, ସାର, କୀଟନାଶକ ଔଷଧ କିଣିବା ସହିତ ମଜୁରି ଓ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ଅନ୍ଯାନ୍ଯ କାର୍ଯ୍ୟ ନିମନ୍ତେ ୫ ଗୋଟି ଫସଲ ଋତୁରେ ମୋଟ୍ ୨୫୦୦୦ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଏହି ଯୋଜନା ଚଳିତ ୨୦୧୮ -୧୯ ରବି ଋତୁରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଉଛି।

ଜୀବିକା ପାଇଁ ସହାୟତା

ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଭୂମିହୀନ ଚାଷୀ ପରିବାର ପାଇଁ କୃଷିଭିତ୍ତିକ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଯଥା କ୍ଷୁଦ୍ର ଛେଳିପାଳନ ୟୁନିଟ୍, କ୍ଷୁଦ୍ର କୁକୁଡା ପାଳନ ୟୁନିଟ, ବତକ ପାଳନ ୟୁନିଟ୍, ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ମାଛଧରା ଉପକରଣ , ଛତୁଚାଷ ଓ ମହୁଚାଷ ଇତ୍ୟାଦି ନିମନ୍ତେ ୧୨,୫୦୦ ଟଙ୍କାର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି। ରାଜ୍ୟର ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଯୋଜନା ବିଶେଷ ଭାବେ ସହାୟ ହେବ।

ଅସମର୍ଥ କୃଷି ପରିବାର ଏବଂ ଭୂମିହୀନ ଶ୍ରମିକ ମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା

ଯେଉଁ କ୍ଷୁଦ୍ର, ନାମମାତ୍ର ତଥା ଭୂମିହୀନ କୃଷି ପରିବାର ଚାଷୀ ବର୍ଦ୍ଧକ୍ଯ, ଅକ୍ଷମତା କିମ୍ବା ରୋଗଦ୍ବାରା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ଜୀବିକା ଉପାର୍ଜନ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଅସମର୍ଥ, ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ କରିବା ପାଇଁ ଏକକାଳୀନ ୧୦,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ପ୍ରତିବର୍ଷ ୫ ଲକ୍ଷ ପରିବାର ଏହି ଯୋଜନାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବେ।

କୃଷକ ଏବଂ ଭୂମିହୀନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ଜୀବନ ବୀମା ସୁବିଧା

ଚାଷୀ ଓ ଭୂମିହୀନ ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବା ଅକ୍ଷମତା ପରେ ତାଙ୍କର ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ଆର୍ଥିକ ଦୁରାବସ୍ଥା ତଥା ଅନିଶ୍ଚିତତାକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଜୀବନବୀମା ସହାୟତାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ଏହି ବୀମାର ସୁବିଧା ନିମ୍ନ ପ୍ରକାରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ୧୮ ରୁ ୫୦ ବର୍ଷ ବୟସ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ସଞ୍ଚୟ ଜମାଖାତାଧାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବାର୍ଷିକ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜୀବନ ବୀମା ସୁବିଧା କରାଯାଇଛି। ଏଥି ପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରିମିୟମ୍ ଦେୟରୁ ଚାଷୀଙ୍କ ଅଂଶ ବାବଦକୁ ୧୬୫ ଟଙ୍କା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବହନ କରିବେ। ୧୮ ରୁ ୫୦ ବର୍ଷ ବୟସ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ସଞ୍ଚୟ ଜମାଖାତାଧାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବାର୍ଷିକ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଦୁର୍ଘଟଣା ଜନିତ ବୀମାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି। ଏଥି ପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ବାର୍ଷିକ ୧୨ ଟଙ୍କା ପ୍ରିମିୟମ୍ ଦେୟରୁ ଚାଷୀଙ୍କ ଅଂଶ ବାବଦକୁ ୬ ଟଙ୍କା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବହନ କରିବେ। ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ୫୧ ରୁ ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସଞ୍ଚୟ ଜମା ଖାତାଧାରୀ ମାନଙ୍କୁ ଉପରସ୍ଥ ପ୍ରଦତ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଦୁର୍ଘଟଣା ବୀମା ସୁବିଧା ନିମନ୍ତେ ସମୁଦାୟ ବାର୍ଷିକ ୧୨ ଟଙ୍କା ପ୍ରିମିୟମ୍ ଦେୟକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବହନ କରିବେ।

ବିନା ସୁଧରେ ଫସଲ ଋଣ ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଖରିଫ ୨୦୧୯ ବର୍ଷ ଠାରୁ ୫୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫସଲ ଋଣ ବିନା ସୁଧରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ପାଇଁ କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି।

kalia ପୋର୍ଟାଲ ଅନଲାଇନରେ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ |

  • ଯୋଜନାର ବିବରଣୀ
  • ନାମ: କାଳିଆ ଯୋଜନା
  • ଉନ୍ମୋଚନ: ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ହିତାଧିକାରୀ: ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟର କୃଷକ |
  • ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ: ଚାଷ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା |
  • ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍: https://kalia.odisha.gov.in/index.html

ଓଡ଼ିଶାରେ କାଲିଆ ଯୋଜନାର ଉପକାରିତା ଜାଣ |

ଓଡିଶାର କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେପରିକି: –

  • ଚାଷୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରୂପେ 5000 ଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ |
  • ମୋଟ Rs, ୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା। ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ 25,000 ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା |
  • ଏହି ଟଙ୍କା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସିଧାସଳଖ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା।
  • ଭୂମିହୀନ କୃଷକମାନେ ବାର୍ଷିକ 12, 500 ଟଙ୍କା ପାଇଲେ |
  • ଲାଇଫ୍ କଭରେଜ୍ ବୀମା ପଲିସି Rs, ୦୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରିମିୟମ ପେମେଣ୍ଟରେ 2 ଲକ୍ଷ | 330 ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ |
  • ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ Rs ୦, ୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆକସ୍ମିକ କଭରେଜ୍ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ | Accident 2 ଲକ୍ଷ | ପ୍ରିମିୟମରେ 12

କାଲିଆ ଯୋଜନାକୁ କିଏ ପ୍ରୟୋଗ କରିପାରିବ |

କାଳିଆ ଯୋଜନା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ହେବାକୁ ଆବେଦନକାରୀମାନେ ନିମ୍ନରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଯୋଗ୍ୟତା ମାନଦଣ୍ଡ ଅନୁସରଣ କରିବା ଜରୁରୀ: –

  • ଆବେଦନକାରୀ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟର ସ୍ଥାୟୀ ବାସିନ୍ଦା ହେବା ଆବଶ୍ୟକ |
  • ଆବେଦନକାରୀ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମାର୍ଜିନାଲ କିମ୍ବା ଛୋଟ ବର୍ଗର ହେବା ଆବଶ୍ୟକ |
  • ଆବେଦନକାରୀ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବିପିଏଲ୍ ବର୍ଗର ହେବା ଆବଶ୍ୟକ |
  • ଟିକସ ଦେୟ structure ାଞ୍ଚାରେ ପଡିଥିବା କ Any ଣସି କୃଷକଙ୍କୁ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ।
  • ଯଦି କୃଷକ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କିମ୍ବା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା କ PS ଣସି PSU ବିଭାଗ ସହ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି।
  • ଆବେଦନକାରୀଙ୍କର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟରତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ |

କାଳିଆ ଯୋଜନା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକ |

ନିମ୍ନଲିଖିତ ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ସହିତ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ହେବ: –

  • ଆଧାର କାର୍ଡ |
  • ଠିକଣା ପ୍ରୁଫ୍ |
  • ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ବିବରଣୀ
  • ଆବାସିକ ଠିକଣା ବିବରଣୀ
  • ଫଟୋଗ୍ରାଫ୍
  • ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର

kalia yojana apply form Online 2020

  • ପ୍ରଥମେ, ଏହି ଯୋଜନାର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ | (https://kalia.odisha.gov.in/index.html)
  • ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ, ଏକ ନୂତନ ପ୍ରୟୋଗ ପାଇଁ ଆବେଦନ ଅନଲାଇନ୍ ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |

kalia yojana in odia, kalia yojana details in odia, kalia yojana rules in odia,  kalia portal apply online, kalia yojana online apply odisha, kalia yojana apply last date, kalia yojana apply online 2020, kalia yojana apply form, Mysmartodisha
Apply kalia yojana online 2020 in Odia
  • କିମ୍ବା ଆବେଦନ ଫର୍ମ ଖୋଲିବାକୁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
  • ଏକ ନୂତନ ୱେବ୍ ପୃଷ୍ଠା ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ |

kalia yojana in odia, kalia yojana details in odia, kalia yojana rules in odia,  kalia portal apply online, kalia yojana online apply odisha, kalia yojana apply last date, kalia yojana apply online 2020, kalia yojana apply form, Mysmartodisha
Apply kalia yojana online 2020 in Odia
  • ଆପଣଙ୍କର ଆଧାର ନମ୍ବର ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ |

kalia yojana in odia, kalia yojana details in odia, kalia yojana rules in odia,  kalia portal apply online, kalia yojana online apply odisha, kalia yojana apply last date, kalia yojana apply online 2020, kalia yojana apply form, Mysmartodisha
Apply kalia yojana online 2020 in Odia
  • ଫର୍ମ ଦେଖାଇବାକୁ ଶୋ ବଟନ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |

kalia yojana in odia, kalia yojana details in odia, kalia yojana rules in odia,  kalia portal apply online, kalia yojana online apply odisha, kalia yojana apply last date, kalia yojana apply online 2020, kalia yojana apply form, Mysmartodisha
Apply kalia yojana online 2020 in Odia
  • ସ୍କ୍ରିନରେ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ |
  • ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ପୁରଣ କରନ୍ତୁ |
  • ସମସ୍ତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ସଂଲଗ୍ନ କରନ୍ତୁ |
  • ଫର୍ମ ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ |

ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି |

  • ପ୍ରଥମେ, ଦିଆଯାଇଥିବା ଯୋଜନାର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ |
  • ହୋମ ସ୍କ୍ରିନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକା ବିକଳ୍ପ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
  • ଆପଣଙ୍କ ପରଦାରେ ଏକ ନୂତନ ୱେବ୍ ପୃଷ୍ଠା ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ |
  • ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ବ୍ଲକର ନାମ ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ |
  • ସନ୍ଧାନ ବଟନ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
  • ଆପଣଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନରେ ଏକ PDF ଫାଇଲ୍ ଦେଖାଯିବ |
  • PDF ଫାଇଲ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ |
  • ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନାମ ଖୋଜ |

ହେଲ୍ପଲାଇନ ନମ୍ବର 

  • ଯଦି କାଳିଆ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଅଭିଯୋଗ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ 1800-345-6770 ରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ହେଲ୍ପଲାଇନ ନମ୍ବରରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ |
  • ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଟୋଲ୍ ଫ୍ରି ନମ୍ବରକୁ 1800-572-1122 କୁ କଲ କରିପାରିବେ କିମ୍ବା 080-6117-4222 ରେ ଏକ ମିସ୍ କଲ୍ ଦେଇପାରିବେ |

#Applykaliayojanaonline #kaliayojanaonlineapplylastdate #kaliaportalapplyonline #kaliayojanaonlineapplyodisha #kaliayojanaapplylastdate #kaliayojanaapplyonline2020 #kaliayojanaapplyform #Mysmartodisha

Leave a Reply

Your email address will not be published.